Sezon na długie jesienne wieczory, a w zasadzie popołudnia uważam za otwarty. Gdy na dworze zaczyna się robić ciemno chwilę po godzinie 16.00, to znak, że w ruch idą zakurzone przez lato gry i książki. Książek nigdy za dużo i nasza domowa biblioteczka regularnie poszerza się o nowe pozycje. Mamy więc dla Was garść inspiracji dla przedszkolaków ♥
Co budują zwierzęta?
Emilia Dziubak to bez wątpienia moja ulubiona ilustratorka dla dzieci, od czasu gdy w moje ręce wpadła książka ROK W LESIE.
Co budują zwierzęta? to ogrom wiedzy przyrodniczej przekazanej w świetny sposób. Poznajemy typy domów tworzonych przez zwierzęta m.in.: budowle naziemne, podziemne, nadziemne, domy na wodzie czy domy pod wodą. Dalej dowiadujemy się z czego te domy są budowane (drewno, kamienie, trawy, błoto, piasek). Książka ma formę atlasu ptaków, owadów, gadów i ssaków.
Jeśli lubicie przebywać na łonie przyrody i często spacerujecie po lesie to jestem pewna, że ta książka skradnie Wasze serce. Znajdziecie tu piękne ilustracje, ogromną dawkę wiedzy i wiele ciekawostek. Jeśli nie raz mieliście zagwozdkę co odpowiedzieć dzieciom na pytanie o zwyczaje kretów, role mówek w mrowisku czy dlaczego rola pszczół w przyrodzie jest tak ważna, to tu znajdziecie odpowiedzi na te pytania i wiele innych. Polecam bardzo ♥
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 64
Przedział wiekowy: 6-10
Cena: 49,90
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach
Ta książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Czy wiecie jak nazywają się dzicze przedszkolaki, kim są przelatki czy co to jest sita? Dzięki tej książce odkryjecie dzicze zwyczaje oraz poznacie kuzynów dzika z całego świata.
Dziki są towarzyskie i bardzo rodzinne. Z krewnymi łączą je serdecznie i trwałe więzi. Nawet gdy młode dorosną i pójdą swoją drogą, nie zapominają o najbliższych. W razie niebezpieczeństwa czy srogiej zimy pojedynki, samury, wycinki oraz lochy z warchlakami i przelatki zbierają się w jedno wielkie stado. Silniejsi zawsze pomagają słabszym.
Dzika książka o dzikach to ciekawa propozycja dla fanów przyrody. Jestem pewna, że zawarte w niej informacje zaskoczą i zaciekawią nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Lektura tej książki to świetna lekcja empatii i szacunku. Okazuje się, że pod zdawałoby się twardą skórą dzika, kryją się niesamowite stworzenia. Warto od dziś spojrzeć na te leśne stworzenia nieco łaskawszym okiem, zwłaszcza że to dziki zmniejszają ilość kleszczy, gdyż zjadają je! Dziki zjadają też martwe zwierzęta dlatego można je nazwać leśnymi ekologami. Co ciekawe 1zł ze sprzedaży każdego egzemplarza książki, wydawnictwo przeznacza na Chrumkowo (pierwsze w Polsce schronisko dla świń).
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 48
Przedział wiekowy: 6-14
Cena: 34,90
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ROK W GÓRACH
Tej książki nie mogło zabraknąć w naszej biblioteczce. Górskie wędrówki to zdecydowanie nasz ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu. Rok w górach to spacer po kolejnych 12 miesiącach. Mamy okazję podpatrzeć zwierzęta i zmieniającą się przyrodę w kolejnych porach roku. Naszą przewodniczką zostaje Hania, pasjonatka gór, która odwiedza je, gdy tylko ma na to czas. Jeśli chcecie odkryć wraz z dziećmi jakie zwierzęta żyją wysoko w górach, kto pływa w zimnych górskich potokach czy kto jest największym europejskim drapieżnikiem to zdecydowanie jest to pozycja dla was! U nas ta książka spodobała się zarówno 3 jak i 5-latce.
Liczba stron: 28
Przedział wiekowy: 0-6
Cena: 44,90zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
FAKTY I PLOTKI O SMOKACH
Fakty i plotki o smokach zabraliśmy ze sobą na wypad do Jeleniej Góry. Planując dłuższą jazdę samochodem zawsze staram się zabierać książki z dużą ilością obrazków, których dziewczyny nie znają. Jakie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że książka o smokach tak oczarowała dziewczyny, że zapewniła nam długie minuty spokojnej jazdy. To był strzał w dziesiątkę, bo przez cały wyjazd wertowały książkę. Szczególnie cenne było to o poranku, gdy dziewczyny wstawały skoro świt, a my chcieliśmy jeszcze chwilę pospać 😉
Fakty i plotki o smokach pełne są zabawnych kolorowych ilustracji. Mnóstwo tu szczegółów. Odnoszę wrażenie, że za każdym razem oglądając książkę dostrzegam jakiś szczegół, który wcześniej przeoczyłam. Książka ma grube kartonowe strony, dzięki czemu jest odporna na małe dziecięce rączki. Piękna grafika sprawia, że potrafi zająć dzieci naprawdę na długo. W końcu kto nie chciał by dowiedzieć się czego uczą się smoki w szkole czy jakie są ulubione smocze potrawy?
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 28
Przedział wiekowy: 0-10
Cena: 44,90
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
OPOWIEM CI MAMO CO ROBIĄ DOROŚLI
Nie ma chyba dziecka, które nie było by ciekawe co robią dorośli? 😉 Na kolejnych kartkach towarzyszymy kilku rodzinom w czasie codziennych obowiązków i w czasie wolnym. Naszymi przewodnikami są dzieci: Kasia i Przemek, którzy prowadzą program “Co robią dorośli”. To oni przydzielają nam zadania, takie jak: policzenie dinozaurów czy odszukanie 3 kotów, które niepostrzeżenie wymknęły się korzystając z porannego zamieszania.
To druga książka, którą zabraliśmy ze sobą na wyjazd do Jeleniej Góry, która cieszyła się równie dużym zainteresowanie co książka o smokach. Ilustracje zawierają mnóstwo szczegółów, więc to świetna okazja do ćwiczenia spostrzegawczości z dziećmi. Wyszukiwanie elementów na ilustracji to świetna zabawa dla przedszkolaków.
Ilustrator: Przemysław Liput
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 28
Przedział wiekowy: 0-6
Cena: 39,90
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Dziękuje Wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazane do recenzji książki. Jeśli szukasz innych fajnych książek zapraszam Cię do biblioteki małego podróżnika, gdzie znajdziecie więcej książek dla przedszkolaków. Polecam też zajrzeć do wpisu: fajne gry dla przedszkolaka i co robimy w domu z przedszkolakiem.
♥♥♥♥
∴ Będzie nam BARDZO miło jeśli polubisz nas na Facebook’u i Instagramie
∴ Możesz do nas napisać – aleksandra@znalezionenamapie.pl lub zostawić po sobie ślad pod tym postem.
Każdy znak, że jesteś tu, czytasz i podoba Ci się, to dla mnie niesamowita dawka motywacji.